Cannabis
  • 05.03.2021
  • by Kent-Kristjan Paas
  • 394

Kanep kui ravim

Kanepi ja kannabinoidide tekkiva teaduse sorteerimisel jätkub üks asi: funktsionaalne kannabinoidsüsteem on tervise jaoks hädavajalik. Alates embrüonaalsest implanteerimisest meie ema emaka seina, põetamise ja kasvu, kuni reageerimiseni vigastustele, aitavad endokannabinoidid meil ellu jääda kiiresti muutuvas ja üha vaenulikumas keskkonnas. Sellest aru saades hakkasin mõtlema: kas üksikisik võib oma kanabinoidsüsteemi täiendada täiendava kanepi võtmisega? Kas lisaks sümptomite ravimisele, isegi haiguse ravimisele, kas kanep aitab meil ennetada haigusi ja edendada tervist, stimuleerides iidset süsteemi, mis on meie kõigi jaoks kõvasti ühendatud?

Usun nüüd, et vastus on jaatav. Uuringud on näidanud, et kanepist saadud väikesed kannabinoidide annused võivad anda kehale märku, et nad tooksid rohkem endokannabinoide ja loovad rohkem kannabinoidiretseptoreid. Sellepärast ei tunne paljud kanepi esmakordsed kasutajad mõju, kuid juba teist või kolmandat korda ravimtaimi kasutades on nad ehitanud rohkem kannabinoidiretseptoreid ja on valmis reageerima. Rohkem retseptoreid suurendab inimese tundlikkust kannabinoidide suhtes; väiksematel annustel on suurem mõju ja indiviidil on endokannabinoidide aktiivsuse suurenenud baasjoon. Ma usun, et kanepi väikesed, regulaarsed annused võivad meie keskseima füsioloogilise tervendussüsteemi jaoks olla toonikuks.

Sünteetiline või naturaalne kanep?

Erinevalt sünteetilistest derivaatidest võib taimne kanep sisaldada üle saja erineva kannabinoidi, sealhulgas THC, mis kõik toimivad sünergiliselt parimate meditsiiniliste efektide ja vähem kõrvaltoimete tekitamiseks kui ainult THC. Kuigi kanep on ohutu ja toimib hädti suitsetamisel, eelistavad paljud patsiendid hingamisteede ärritust vältida ja kasutavad selle asemel aurustit, kanepitinktuuri või paikset salvi. Nii teaduslikud uuringud kui ka patsientide iseloomustused näitavad, et taimsel kanepil on sünteetiliste kannabinoididega võrreldes paremad meditsiinilised omadused.

1902. aastal ütles Thomas Edison: “Haiguste probleemide kallal polnud kunagi tööl nii palju võimekaid ja aktiivseid mõtteid kui praegu ja kõik nende avastused kalduvad lihtsa tõe poole, mida looduses parandada ei saa.” Kannabinoidide uuringud on tõestanud, et see väide kehtib endiselt.

Niisiis, kas on võimalik, et meditsiiniline kanep võiks olla kõige kasulikum ravim mitmesuguste inimeste haiguste ja seisundite raviks, ennetava tervishoiu komponent ja kohanemisvõimalus meie üha toksilisemas kantserogeenses keskkonnas? Jah. Vana-India, Hiina ja Tiibeti põlisrahvaste meditsiinisüsteemid teadsid seda hästi ja nagu sellest aruandest leiate, on Lääne teadus seda üha enam tuntav. Muidugi vajame kanepi tõhususe uurimiseks rohkem inimpõhiseid uuringuid, kuid tõendusbaas on juba praegu suur ja kasvab pidevalt, vaatamata DEA parimatele jõupingutustele kanepiga seotud teadusuuringute tõkestamiseks.

Arstide teadlikus

Kas teie arst mõistab meditsiinilise kanepi kasulikkust? Kas ta oskab teile nõu anda õigete näidustuste, annuste ja manustamisviisi kohta? Tõenäoliselt mitte. Hoolimata kahest suurimast USA arstide ühendusest (Ameerika Meditsiiniline Assotsiatsioon ja Ameerika Arstide Kolledž), kes nõuavad täiendavaid uuringuid, keelas USA Kongress föderaalse sekkumise osariikide meditsiinilistesse kanepiprogrammidesse, ohutu terapeutilise kasutamise 5000-aastase ajaloo ja tohutul hulgal avaldatud uuringute põhjal teab enamik arste meditsiinilisest kanepist vähe või mitte midagi.

See muutub osaliselt seetõttu, et avalikkus seda nõuab. Inimesed soovivad ohutut, looduslikku ja odavat ravi, mis stimuleerib meie keha enesetervendamise võimet ja aitab meie elanikkonnal parandada tema elukvaliteeti. Ravikanep on üks selline lahendus. See kokkuvõte on suurepärane vahend teadmiste levitamiseks ning patsientide ja tervishoiuteenuse osutajate harimiseks kanepi ja kannabinoidide meditsiinilise kasutamise teaduslike tõendite osas.

Kasutatudkirjandus: https://norml.org/marijuana/library/recent-medical-marijuana-research/introduction-to-the-endocannabinoid-system/

Vajutage SIIA, et külastada meie e-poodi!